שואלין ודורשין : עם הגאון רבי יצחק זילברשטין שליט"א

הגאון רבי יצחק זילברשטין שליט"א רבה של שכונת רמת אלחנן

שאלה:  קהילה שמשמשים שם מס' רבנים, ועלה שאלה בנושא כשרות שרוב הרבנים נטו להקל, ורב אחד מחמיר, וכיון שיודע שדעתו לא תתקבל, מעוניין הרב להסתלק מהכרעה בענייני הכשרות כדי שלא יישא באחריות הפסיקות לקולא שלדעתו אינם כדין , האם מותר לו?

תשובה:  השאלה הובאה ב"עטרת שלמה" להגרש"ש קרליץ זצ"ל סימן פ"ט והוא משיב, כי ראשית יש לו חיוב בתור רב שהציבור מינהו עליו וברור שאחד התפקידים העיקריים של רב הוא הטיפול בענייני הכשרות, ואינו יכול לפרוק מעליו חלק מתפקידיו מאחר שהוא משועבד לכל הדברים שמוטלים על רב. ואם יתפטר, מעל בתפקיד שהוטל עליו.


שאלה:  רב גדול שהגיע לברית, ולאחר הברית המתינו שני בעלי רכב לרב, כ"א טוען שהרב הבטיח לחזור עמו מה יעשו ?:

תשובה: שאלה כעין זו ארעה אצל הגאון רבי ישראל יעקב פישר זצ"ל כשהתכבד בסנדקאות ואחרי הברית התווכחו. הגאון אמר שיחליטו מהר כי אם לא הוא פונה לתחנת האוטובוס כמו שהגיע לברית באוטובוס. כעין זה קרה אצל מו"ח מרן הגרי"ש אלישיב זצ"ל והוא סימן לאחד שיסיעו על סמך שהסיעו לפני עשרות שנים ואל ישנה אדם מאכסניה שלו.

וגיסי הגאון הגדול רבי חיים קניבסקי שליט"א אמר שיש לעשות "יחלוקו", זה יסיעו חצי דרך וזה יסיעו חצי דרך.

פרטי המחבר
מכון עליה
מכון עליה
'מכון עליה' הנה מכללה המפיקה אלפי קורסים תורניים בנושאים: קורס הכשרת שוחטים, הכשרת מוהלים מוסמכים, הכשרת סופרי סת"ם, הכשרת רב מקדש בחופה והכשרת משגיחי כשרות ועוד המון סוגים שונים של קורסים בכל רחבי הארץ ובעולם.

השאר תגובה

מאמרים נוספים כללי
סיפור מרגש ומפעים שהגיע למערכת … שלח לחמך על פני המים….השבוע הגיע למערכת סיפור נפלא ומעורר התפעלות על אמונה תמימה.השבוע התקשר למערכת המכון תלמיד…
מעלין בקודש במכון עליה
רוצה לעלות במעלות ההצלחה ולהגיע לפרנסה בשפע?

אנו מזמינים אותך לבית המדרש מהלכה למעשה!
'מכון עליה' המכון המוביל והמוכר בארץ ובעולם לעיסוק במקצועות קודש, מעל 30,000 בוגרים!

בחר במקצוע המתאים לך מתוך מגוון רחב של קורסים.

הקורסים הבאים נפתחים בקרוב
שריין מקום גם עבורך!
עדכוני המכון
העדכון האחרון מאת מכון עליה
החנות הדיגיטלית למוצרי קדושה

אנו מזמינים אתכם לבקר בחנות הדיגיטלית 'לומדים שופס' בשיתוף העמותה 'לומדים בעליה'. אצלנו תוכלו לרכוש ציוד לסופרי סת"ם, ציוד לשוחט ולמוהל. במחירים הטובים ביותר, ובאיכות הגבוהה ביותר.

לחצו על הקישור ↓
לומדים שופס – החנות למוצרי קדושה »