שאלות ותשובות

עשרה שאלות ותשובות שאנו מקבלים הרבה ממתעניינים לפני הרשמה למכון עליה. אם גם לכם יש שאלה ככל הנראה תמצאו את התשובה שלכם כאן.

עשרה שאלות ותשובות נפוצות

מכון עליה הינו בית מדרש ללימוד הלכה למעשה של מכון עליה הוקם לפני למעלה מעשור. בימים עברו מלאכת הקודש, עברה מאב לבן, עם לימוד שלקח  זמן רב, והשקעה רבה.

לאור זאת נתכנסו יחד מספר רבני קהילות, ודיינים חשובים, ובעצה אחת עם גדולי ישראל, ובברכתם, הוחלט להקים מוסד  מקצועי, עצמאי, על טהרת הקודש, ללימודי הלכה למעשה, עם מרצים ת"ח וירא"ש, בעלי ניסיון , שימסרו את השיעורים ברמה גבוהה, ומופשטת, כפי מסורת אבותינו לאורך השנים!

למידע נוסף אודות מכון עליה »

לימודי ההלכה שנלמדים בקורסים השונים, הם אומנות נרכשת, לדוגמא: כדי להיות סופר סת"ם לא נצרך כישרון מיוחד, ולא כישרון ציור, אלא הידיעה והאומנות נרכשת במהלך הלימודים, כך גם בלימודי הכשרות, המילה, הניקור, שחיטה, וכו'…

חומר הלימודים נערך ע"י רבנים ת"ח, על פי ההלכה המקובלת, והפסיקות של השו"ע, והרמ"א, כשבמקומות שנחלקו להלכה, מובאים כל השיטות המקובלות כיום! בלימודי רבנות, חומר הלימודים כפי שנמסר מהרבנות, עם תוספות של שיטות מחמירות!

לכל צוות רבני המכון לחץ כאן »

במכון עליה, ההרשמה לקורס כוללת בתוכה: התחייבות עד להצלחה!
כל תלמיד שנרשם לקורס, יוכל להמשיך בלימודים בכל עת וזמן ומקום שיחפוץ, עד אשר ירגיש שהינו מוכן! תלמיד שעבר דירה יוכל להעתיק את לימודיו למקום מגוריו החדש, תלמיד אשר היה טרוד ולא היה יכול להגיע לשיעורים, יוכל להתחיל את הקורס מהתחלה, וכל זה ללא תוספת תשלום.

המטרה שעומדת מולנו היא להביא להצלחת התלמיד, ולגמר הלימודים בהצלחה מרובה! כדי להוציא עוד שגריר טוב למכון עליה, כחלק מהשירות ניתן לתלמיד ציוד היקפי לקורס, הכולל ספרי לימוד, כלי כתיבה, וכל הציוד אשר יזדקק במהלך הלימודים.

כמו כן בשונה מהמקובל אין תוספת עלות על מבחן, ועל אגרת תעודה. (לא כולל האגרה של הרבנות הראשית)

זה תלוי בזמן שמוקדש לזה. לדוג' אברך שיושב ולומד יום שלם, ומעוניין לעסוק בכתיבת סת"ם בשעות בין הסדרים, יוכל להגיע לתוספת הכנסה של 4000 ₪ לחודש. אך אם רוצה להשקיע בזה יותר שעות, יוכל להגיע להכנסה של סכומים גדולים יותר, כיום ישנו ביקוש אדיר לכתיבת סת"ם, ורוב רובם של הסופרים מצליחים להתפרנס בכבוד בתחום.

כך גם בתחום של השגחת כשרות, שחיטה, טוען רבני, מנקרים, משפצי תפילין, ומוהלים וכו'…
תלוי בזמן ובמשאבים שתוכלו להשקיע.

רבים מהלומדים אשר לומדים בקורסים השונים, אינם לומדים רק בשביל פרנסה, ישנם רבים אשר בוחרים ללמוד כדי לחזק את הידע המעשי, וכדי לקיים את דברי חז"ל שתלמיד חכם צריך לדעת אומנויות אלו.

לכן חומר הלימודים מותאם לאלו הרוצים ללמוד לשם הידיעה, ולאלו הרוצים לשלב פרנסה עם זה!

כמכון תורני, המיועד לבני התורה זמני הלימוד נקבעו לשעות הערב החל משעה 19:00 כדי שלא יפגע בסדרי הלימוד הקבועים, כמו כן בתקופות בין הזמנים לא מתקיימים לימודים!

לפני עשור בהקמת מכון עליה, בעצת גדולי ישראל הוחלט שלא ליטול תקציבים ממשרדי הממשלה, ומגופים אשר פועלים מטעם המדינה, כדי לשמור על עצמאות המכון והחלטותיו, וכדי לסייע לציבור הוקם קרן ע"ש זאב וואלף ובתרומת נגידים. הקרן  מעניקה לתלמידים ציוד יקר ערך במתנה.

תלמידי קורס סת"ם נהנים משולחן סופר מהודר במתנה, תלמידי קורס שחיטה נהנים מערכת שחיטה במתנה, תלמידי קורס כשרות נהנים משולחן מהודר לבדיקת חרקים וכו'…

34.000 תלמידים! (נכון לשנת תשפ"ב) בלהע"ר

בא תצטרף לאלפי בוגרים מרוצים אשר עוסקים במלאכת קודש ומתפרנסים בכבוד!

יש לך שאלה נוספת?

צור איתנו קשר כבר עכשיו! ואחד מנציגי המכון ישמח לענות לך.

בוא לבחור במקצוע קודש המתאים לך

מאמרים אחרונים
כלי נגישות
עדכוני המכון
העדכון האחרון מאת מכון עליה
תאריכים למבחני טוען רבני

לכל תאריכי מבחן טוען רבני במינהל בתי הדין לשנה הקרובה תשפ"ד- תשפ"ה (2024 למניינם)

שנה טובה