השוחט שאיים על הגר"ע יוסף זצ"ל באקדח!

קורס שחיטה - מכון עליה

רבים הם הסיפורים הידועים על מרן הגר"ע יוסף זצ"ל, אולם ישנם סיפורים שפחות ידועים בציבור מתקופות קדומות, אחד מהם הוא הסיפור שלפנינו, על מסירות נפשו של הרב על העמדת הדת על תילה במצרים:

 כשהיה סגן הרב הראשי עוד בהיותו בן כ"ז שנים בלבד, וכך כתב הגר"ע  בכתביו שהיה שם שוחט בשם ש.א. וכבר יצא עליו שם רע שמצאו כמה פעמים שהיה שוחט והסכין הייתה פגומה, ופעם אחת קנתה ממנו אשה בשר, וראה אותו אדם, והיה נראה בשר משונה , וכשהעיר לה על כך אמר שלדעתו הבשר טרף, הלכו לחנותו והחזירו לו את הבשר, ושילם לה המעות, וכשנשאל מאין זה אמר שזה בשר מן הצלעות, וכשבדקו בשר זה עם בשר מן הצלעות, היו הבשרים שונים, וכשהלכו לרופא בית המטבחיים, אמר שזה בשר של גמל, והשוחט ש.א. כששמע את זה, התחנן לרופא בית המטבחיים והתחנן לפניו שלא יספר דבר זה לאף אדם,

אולם אותו רופא לא שעה לתחנוניו, וקרא לו לבי"ד, אלא שבבי"ד הכחיש השוחט את הסיפור מכל וכל, אולם דברי השוחט לא התקבלו על ליבו של הגר"ע יוסף, וע"כ אמר שצריך שיהיה אדם שיפקח עליו שלא יעשה מעשים אלו בעתיד.

ואז הגיע אל הגר"ע, השוחט ש.א. וחמיו, ואיימו על הגר"ע באקדח, ואיימו לרוצחו נפש, וב"ה הצליח להינצל מהם, ואח"כ בא השוחט וחמיו, ובקשו מחילה מהגר"ע, ואחר שקיבל עליו שיהיה משגיח שיפקח עליו, ועי"ז מחל לו.

אולי תרצה לחזור לחלק מסוים במאמר?
פרטי המחבר
Picture of מכון עליה
מכון עליה
'מכון עליה' הנה מכללה המפיקה אלפי קורסים תורניים בנושאים: קורס הכשרת שוחטים, הכשרת מוהלים מוסמכים, הכשרת סופרי סת"ם, הכשרת רב מקדש בחופה והכשרת משגיחי כשרות ועוד המון סוגים שונים של קורסים בכל רחבי הארץ ובעולם.

השאר תגובה

מאמרים נוספים על מצוות שחיטה
כולנו יודעים כי באופן טבעי, מקום הגידול של העופות והתרנגולים הם בטבע. שם הם אמורים להתפתח, למצוא את מזונם, להטיל ביצים ולגדל את האפרוחים….
כמה עולה שחיטה פרטית? החלטתם ללכת על שחיטה פרטית, במאמר זה נסביר על התהליך של השחיטה. וכמובן כמה תצטרכו לשלם לשוחט… המשיכו לקרוא…
איך לומדים שחיטה? איך רוכשים את כל הידע הנדרש של הלכות שחיטה? ואיך מתחילים לעבוד כשוחטים מוסמכים? אז בדיוק לשם כך אנחנו כאן….
כלי נגישות
עדכוני המכון
העדכון האחרון מאת מכון עליה
תאריכים למבחני טוען רבני

לכל תאריכי מבחן טוען רבני במינהל בתי הדין לשנה הקרובה תשפ"ד- תשפ"ה (2024 למניינם)

שנה טובה