השוחט שאיים על הגר"ע יוסף זצ"ל באקדח!

קורס שחיטה - מכון עליה

רבים הם הסיפורים הידועים על מרן הגר"ע יוסף זצ"ל, אולם ישנם סיפורים שפחות ידועים בציבור מתקופות קדומות, אחד מהם הוא הסיפור שלפנינו, על מסירות נפשו של הרב על העמדת הדת על תילה במצרים:

 כשהיה סגן הרב הראשי עוד בהיותו בן כ"ז שנים בלבד, וכך כתב הגר"ע  בכתביו שהיה שם שוחט בשם ש.א. וכבר יצא עליו שם רע שמצאו כמה פעמים שהיה שוחט והסכין הייתה פגומה, ופעם אחת קנתה ממנו אשה בשר, וראה אותו אדם, והיה נראה בשר משונה , וכשהעיר לה על כך אמר שלדעתו הבשר טרף, הלכו לחנותו והחזירו לו את הבשר, ושילם לה המעות, וכשנשאל מאין זה אמר שזה בשר מן הצלעות, וכשבדקו בשר זה עם בשר מן הצלעות, היו הבשרים שונים, וכשהלכו לרופא בית המטבחיים, אמר שזה בשר של גמל, והשוחט ש.א. כששמע את זה, התחנן לרופא בית המטבחיים והתחנן לפניו שלא יספר דבר זה לאף אדם,

אולם אותו רופא לא שעה לתחנוניו, וקרא לו לבי"ד, אלא שבבי"ד הכחיש השוחט את הסיפור מכל וכל, אולם דברי השוחט לא התקבלו על ליבו של הגר"ע יוסף, וע"כ אמר שצריך שיהיה אדם שיפקח עליו שלא יעשה מעשים אלו בעתיד.

ואז הגיע אל הגר"ע, השוחט ש.א. וחמיו, ואיימו על הגר"ע באקדח, ואיימו לרוצחו נפש, וב"ה הצליח להינצל מהם, ואח"כ בא השוחט וחמיו, ובקשו מחילה מהגר"ע, ואחר שקיבל עליו שיהיה משגיח שיפקח עליו, ועי"ז מחל לו.

פרטי המחבר
מכון עליה
מכון עליה
'מכון עליה' הנה מכללה המפיקה אלפי קורסים תורניים בנושאים: קורס הכשרת שוחטים, הכשרת מוהלים מוסמכים, הכשרת סופרי סת"ם, הכשרת רב מקדש בחופה והכשרת משגיחי כשרות ועוד המון סוגים שונים של קורסים בכל רחבי הארץ ובעולם.

השאר תגובה

מאמרים נוספים על מצוות שחיטה
כולנו יודעים כי באופן טבעי, מקום הגידול של העופות והתרנגולים הם בטבע. שם הם אמורים להתפתח, למצוא את מזונם, להטיל ביצים ולגדל את האפרוחים….
כמה עולה שחיטה פרטית? החלטתם ללכת על שחיטה פרטית, במאמר זה נסביר על התהליך של השחיטה. וכמובן כמה תצטרכו לשלם לשוחט… המשיכו לקרוא…
איך לומדים שחיטה? איך רוכשים את כל הידע הנדרש של הלכות שחיטה? ואיך מתחילים לעבוד כשוחטים מוסמכים? אז בדיוק לשם כך אנחנו כאן….
כלי נגישות
עדכוני המכון
העדכון האחרון מאת מכון עליה
לקיים בנו חכמי ישראל:
הרב יצחק כהן

אנא הרבו בתפילות ותחנונים לרפואתו השלמה של רבה של שכונת שמואל הנביא בירושלים הגה"צ הרב יצחק כהן שליט"א. שעובר היום הליך רפואי מורכב בחו"ל וזקוק לרחמי שמים מרובים.
היום יתקיימו עצרות ותפילות בכמה מוקדים ברחבי הארץ ע"פ הוראת ר"י פורת יוסף הגאון הגדול רבי משה צדקה שליט"א והראשון לציון הגאון הגדול רבי יצחק יוסף שליט"א תתקיים עצרת תפילה ואמירת סליחות עם הגאון הגדול הרב ראובן אלבז שליט"א בבית כנסת המרכזי ברחוב שמעון הצדיק שכונת שמואל הנביא בשעה 17:00
שמו לתפילה: רבי יצחק בן ימנה