האם נגרם צער לעוף או לבהמה במהלך שחיטה כשרה?

קורס שחיטה מכון עליה

באירופה יש מדינות שקידמו הגבלות נגד השחיטה הכשרה, בארץ יש ארגונים שונים שנלחמים נגד, ושאלת השאלות היא האם השחיטה הכשרה הינה הגורמת הכי פחות צער?

ראשית נקדים ונאמר, אנחנו שוחטים לפי מסורת אבותינו המסורה לנו מדורות קודמים, ולפי הציווי ההלכתי הקיים.

כיום יש מספר צורות שחיטה הנהוגות בעולם:

הימום ע"י מכת חשמל: הבהמה מקבלת מכת חשמל למוח, ומאבדת את ההכרה, ואז ושחטים אותה, השיטה הזאת פסולה לפי ההלכה, וגורמת כאב לבהמה בעצם קבלת המכת חשמל .

נעיצת מסמר למוח הבהמה: השיטה הזאת נפוצה יותר באירופה, והיא נעשית ע"י נעיצת אקדח מסרים ישר לתוך המוח וגרימת איבוד הכרה מיידי . שיטה זאת גם פסולה מצד ההלכה .

מכת גרזן: שיטה זאת קיימת בעיקר במזרח אירופה והבלקן , והינה שיטה ישנה ופרמטיבית ע"י הנפת ברזן לראש בהמה , ולאחמ"כ שחיטתה. כמובן שגם שיטה זאת פסולה ע"י ההלכה .

מיותר לציין שבכל השיטות הנ"ל הבהמה מפרכסת כמה דקות לאחר השחיטה , וזה אינו מצב הכרתי.

השחיטה היהודית מבוצעת בחיתוך של קנה הנשימה, וקנה הושט. ליד הקנים יש ורידים שמוליכים את הדם למוח, ומהמוח לשאר הגוף. ברגע חיתוך הורידים נפסק הולכת הדם, מוח והגוף אינו מרגיש כלום. ועצם החיתוך, כיוון שפסקו חכמינו את הלכות הסכין, והצורך בסכין חדה כתער אין שום הרגש לבהמה. המשיכו לקרוא כיצד לבצע שחיטה כשרה.

רוצים ללמוד לשחוט בצורה מקצועית? לחצו כאן

וזה עוד חיזוק למשה אמת ותורתו אמת!

קורס שחיטה מכון עליה
אולי תרצה לחזור לחלק מסוים במאמר?

פרטי המחבר

השאר תגובה

מאמרים נוספים על מצוות שחיטה

כולנו יודעים כי באופן טבעי, מקום הגידול של העופות והתרנגולים הם בטבע. שם הם אמורים להתפתח, למצוא את מזונם, להטיל ביצים ולגדל את האפרוחים. המצב כיום אינו כזה. התרנגולים גדלים

פולמוסים
כמה עולה שחיטה פרטית? החלטתם ללכת על שחיטה פרטית, במאמר זה נסביר על התהליך של השחיטה. וכמובן כמה תצטרכו לשלם לשוחט... המשיכו לקרוא
מדריכים

אחת מל"ט המלאכות האסורות בשבת היא מלאכת שוחט. בתוך מלאכת שוחט נכלל כל הרג של כל בעל חיים הנעשה לצורך שימוש בו. כל ל"ט המלאכות הן למעשה המלאכות שנעשו במלאכת

פולמוסים
איך לומדים שחיטה? איך רוכשים את כל הידע הנדרש של הלכות שחיטה? ואיך מתחילים לעבוד כשוחטים מוסמכים? אז בדיוק לשם כך אנחנו כאן.
מדריכים

התורה התירה לנו לצורך ולאכול בשר של חיה, בהמה או עוף כשרים. אך כל זה רק בתנאי שהם מומתים על פי ההלכה באמצעות שחיטה יהודית כשרה. ובשר שלא נשחט כדין

מדריכים
התורה התירה לנו לאכול בשר של בהמה ועוף. בכפוף להלכות הקובעות, כיצד לבצע שחיטה כשרה? ואיזה בהמה ועוף כשרים למאכל? כל זה ועוד במאמר הבא.
מדריכים