תעודת משגיח כשרות של מכון עליה

תעודת משגיח כשרות

חשבתם לעסוק בתחום הזה של השגחת כשרות? רוצים להוציא תעודת משגיח כשרות? אנחנו כאן עם כל הפרטים, וגם עם הקורס המתאים. שיוציא אתכם מקצוענים של ממש לתפקיד רב האחריות הזה.

התפקיד של משגיח הכשרות הוא תפקיד מאוד משמעותי, ויש בו אחריות רבה. רק אדם ירא שמים באמת הוא זה שיכול לעסוק במקצוע הזה. כי אחרי הכול על ההחלטות שלו ועל הערנות שלו יפלו דברים. האוכל שיגיע אל המטבחים של המהדרים בכשרות ייאכלו מתוך אמון בעבודה שהוא עושה.

קיים ביקוש גבוה למשגיחי כשרות כאשר בכל מפעל שרוצה להתהדר בכשרות ובכל אולם אירועים כזה, וכך גם חנות ירקות או מסעדה שרוצים לקבל חותמת כשרות של גוף מסוים. זקוקים כולם למשגיח כשרות שישהה בשטח. התגמול של משגיחי הכשרות נחשב גבוה יחסית. כך שבהחלט אפשר לומר כי יש כאן הזדמנות מעולה לאנשים הרואים את עצמם מתאימים לתפקיד.

איך מקבלים תעודת משגיח כשרות?

כדי להיות משגיח כשרות צריך ללמוד היטב את כל הנושאים השייכים למקצוע. כאשר מדובר בלימודים מקיפים במיוחד הכוללים בתוכם מגוון גדול של תחומים. כי השגחה על תהליכים בייצור אוכל כולל הרבה מעבר לשהייה בשטח בעת הכנת המזון. (ראו קורס משגיחי כשרות)

זה מתחיל כבר בחומרי הגלם שמגיעים אל המטבח, זה ממשיך בשימוש בכלים שצריכים לעמוד בפרמטרים מסוימים. (הגעלת כלים, טבילת כלים, הפרדה בין כלים של בשר וחלב, כלים מיוחדים לפסח). זה כולל הקפדה על הפרשת תרומות ומעשרות, הפרשת חלה, בדיקה מתולעים וכן הלאה.

הבשר והדגים המגיעים אל המטבח אמורים כולם גם כן להיות מפוקחים ומושגחים. שלא יהיה בהם טריפות או בעיות אחרות כמו כבד שלא נצלה כדין תוך ג' ימים, עוף שלא הוכשר, בשר שלא הומלח וכן הלאה.

תהליכי הבישול אמורים אף הם להיות מפוקחים לכל אורך הדרך כדי להבטיח כי אכן האוכל שיגיע אל הסועדים או האוכל שייארז באריזות למשלוח לחנויות אכן יהיו מהודרים בהתאם לרמה הנדרשת של גוף הכשרות.

למה במכון עליה?

מכון עליה מעמידה לרשות הציבור אפשרות לרכוש קורס של משגיח כשרות. כאשר הלימודים המקיפים כוללים את כל מה שחשוב למשגיח הכשרות לדעת. בנוסף הוא ייחשף לתהליכים הכימיים השונים ולחידושי הטכנולוגיה שיש לנו היום גם בכל התחומים הללו של ייצור מזון. אלו מעמידים לפתחנו לא פעם אתגרי כשרות מורכבים וחובה ללמוד איך מתגברים עליהם.

המומחים המקצועיים אצלנו במכון יעניקו לכל תלמיד את ארגז הכלים המורחב. מה שיפתח בפניו את השערים לעולם חדש של כשרות והשגחה.

תעודה רשמית של מכון עליה
תעודה רשמית של מכון עליה לבוגרי קורס כשרות

חשוב לציין! כי הלימודים כולם הם על פי החומרים של הרבנות הראשית והבדצ"'ים המוכרים.

לאחר הלימודים עוברים התלמידים סדרה של מבחנים, לצורך הכנה למבחנים של הרבנות הראשית. מה שמוביל בסופו של תהליך לקבלת התעודה הנכספת.

משם הדרך לעבודה רווחית שיש בה תחושה של שליחות קודש קצרה.

תמונות של בוגרי קורס משגיחי כשרות

קורס משגיחי כשרות
חלוקת תעודות כשרות עם הרב שלמה הורביץ
קורס משגיחי כשרות
הרב אליהו פנחס מרצה בקורס כשרות

אולי יעניין אתם לקרוא:

אולי תרצה לחזור לחלק מסוים במאמר?

פרטי המחבר

Picture of מכון עליה
מכון עליה
'מכון עליה' הנה מכללה המפיקה אלפי קורסים תורניים בנושאים: קורס הכשרת שוחטים, הכשרת מוהלים מוסמכים, הכשרת סופרי סת"ם, הכשרת רב מקדש בחופה והכשרת משגיחי כשרות ועוד המון סוגים שונים של קורסים בכל רחבי הארץ ובעולם.

השאר תגובה

מאמרים נוספים על כשרות והשגחה

הרשימה שלפניכם מפרטת אילו מוצרים אינם מכילים חמץ ולכן ניתן להשאירם בבית ולא לזרוק בפסח ללא דאגה. חג פסח כשר ושמח.
הקולה היא משקה פופולרי ברחבי העולם, לעיתים אנו נתקלים במשקה ללא סימן ההכשר המוכר, האם היא כשרה? הנה כל מה שאתה צריך לדעת על כשרות קוקה קולה. מאת הרב אליהו
התהליך הקצר ביותר להוצאת תעודת כשרות לעסק בדרך המהירה והיעילה ביותר. מדריך מקיף שכולל כל השלבים, ממילוי הטפסים ועד הנפקת התעודה, כולל טיפים לעבודה עם משגיח כשרות.
מדריכים
שאלת השאלות: האם ניתן לקבל תעודת כשרות לעסק שפתוח בשבת? במאמר זה נחקור את הנושא של עסק שפתוח בשבת האם הוא יכול לקבל תעודה כשרות... המשיכו לקרוא
שאלות ותשובות
מאמר זה עוסק בתפקיד המשגיח כשרות בתהליך מכירת החמץ לפני חג הפסח. האם המשגיח יכול לספק אישור כשרות בזמן שחמץ עדיין נמצא באותו המקום? קראו וגלו את כל התשובות וההיסטוריה
פסח
אתה רוצה להיות בטוח שהתאנים שאתה אוכל כשרים ונקיים מתולעים? המאמר הזה מסביר כיצד למצוא תולעים בתאנים, כולל טכניקות וטיפים יעילים לבדיקה מהירה
מדריכים