תעריף למוהל – כמה צריך לשלם למוהל? משלמים לפני או אחרי?

כמה צריך לשלם למוהל שלכם? משלמים לפני או אחרי? מה התעריף הנורמלי לשלם למוהלים? לפניכם מאמר שמדבר על כל הנושא של תעריף למוהל, המשיכו לקרוא...
תעריף למוהל

רוב ההורים מותירים את הבירור לגבי התעריף למוהל בסוף הרשימה. כי הדבר שבאמת חשוב להם לבדוק זו המומחיות של המוהל והיכולת שלו לבצע את ברית המילה בשיא המקצועיות בלי שייגרם חלילה כל נזק לתינוק.

עם זאת, ברור שגם את הנתון הזה חייבים לבדוק לפני הברית כדי להיערך בהתאם.

תעריף למוהל

כמה משלמים למוהל? תעריף מומלץ לברית מילה הוא:

תשלום שכר למוהל מוסמך1000 ₪מומלץ לשלם לפני הברית
שכר מוהל מומחה לברית מילה1500 ₪מומלץ לבדוק את המחיר לפני שקובעים

המחיר נקבע בצורה חוקית הגם שהמוהל בהחלט רשאי להתגמש ולהתאים את המחיר בהתאם למצב המשפחה.

חשוב לדעת! את התעריף לברית לא קובע המוהל וגם הלקוח לא מחליט מה יהיה הסכום שהוא ישלם למוהל. באתר הרבנות הראשית מופיע התעריף שנקבע על ידי משרד הדתות.

מתי משלמים למוהל?

כדי למנוע אי הבנות בהמשך, רצוי תמיד לקבוע את המחיר מיד כאשר מזמינים את המוהל לעריכת הברית. זוהי גם ההמלצה של משרד הדתות.

מה נכלל במחיר שתשלמו למוהל?

 1. ביצוע ברית המילה במקצועיות ללא כל דופי.
 2. כלי מילה סטריליים וחדשים אותו רוכש המוהל לכל ברית מילה בנפרד.
 3. חומרים רפואיים שונים וחומרי חבישה לצורך קיום ברית המילה בצורה הכי סטרילית ובטוחה.
 4. ביקורי בית לאחר הברית ככל שיידרש.
 5. שקט נפשי להורי התינוק הודות לזמינות של המוהל וביקורי הבית.
 6. טקס המתנהל בחגיגיות ורוב רושם על ידי המוהל המנצח על האירוע.

ההבדל בן מוהל מוסמך למוהל מומחה

גם מוהל מומחה וגם מוהל מוסמך, שניהם מוהלים מעולים. שמאושרים ע״י הוועדה לפיקוח על מוהלים. ועברו בהצלחה לימודי מוהלים מוסמכים.

מוהל מוסמך הוא:

 • מוהל שלמד, נבחן והתנסה בבריתות באופן מעשי.
 • הוא מקבל הסמכה לעסוק במלאכת המוהלות.

מוהל מומחה הוא:

 • מוהל שצבר ניסיון רב במשך שנים רבות.
 • הוא עבר הכשרות והשתלמויות שונות.
 • הוא צבר ניסיון רפואי רב גם במסגרת בתי חולים וחדרי ניתוח.

לבריאות של התינוק שלכם – אין מחיר!

כשאתם באים לחפש מוהל לצורך קיום ברית מילה, אין כל מקום לשיקולים כספיים. אחרי הכול מדובר בהליך שמחייב עבודה מקצועית ורגישה. תוך הקפדה מלאה על כל פרטי ההלכה וכמובן שמירה על בטיחותו של התינוק במהלך כל הביצוע של הברית.

יש מוהלים חובבנים שמציעים את שירותיהם במחירים מוזלים. וכך גם מתלמדים רבים שרוצים להיכנס לשוק. התינוק שלכם לא יכול להיות 'שפן ניסיון' שלהם. אתם חייבים לבחור מוהל מוסמך או מוהל מומחה. כדי להבטיח כי אכן ברית המילה תתקיים כפי שהיא צריכה להתקיים עם מינימום כאב לתינוק וכמובן ללא כל נזק.

חשוב תמיד לבדוק ולוודא כי מדובר במוהל מוסמך, שיש לו את כל הניסיון הנדרש בתחום. לצורך קיום ברית מילה בצורה הכי בטוחה והכי מקצועית ונכונה.

בכל מקרה, התעריף לברית המילה לא ממש נתון למשא ומתן היות והוא נקבע על ידי משרד הדתות.

התשלום בהחלט הוגן הן עבור המשפחה והן עבור המוהל. בהתייחס לתמורה שאתם מקבלים במסגרת השירות.

מאמרים מומלצים להורים לפני הברית מילה:

אולי תרצה לחזור לחלק מסוים במאמר?

פרטי המחבר

Picture of מכון עליה
מכון עליה
'מכון עליה' הנה מכללה המפיקה אלפי קורסים תורניים בנושאים: קורס הכשרת שוחטים, הכשרת מוהלים מוסמכים, הכשרת סופרי סת"ם, הכשרת רב מקדש בחופה והכשרת משגיחי כשרות ועוד המון סוגים שונים של קורסים בכל רחבי הארץ ובעולם.

השאר תגובה

מאמרים נוספים על ברית מילה

מה הדין במילה לתינוק שנולד בזמן הקורונה או במלחמה בלא יכולת להזמין לו מוהל מחוץ לעיר, האם ניתן לבצע את הברית בזמן? או שצריך לדחות אותה? מאמר מאמר מאת הרב
ברית מילה, מוהלים, קורס מילה

מהגאון הגדול רבי עמרם פריד שליט"א הלכות ברית מילה זמן ברית מילה זמן המילה הוא ביום השמיני ללידה מהנץ החמה, וכל היום כשר למילה, אלא שזריזין מקדימין למצוה.ולכן אין לעכב

בחירת סנדק בברית מילה היא תהליך שמשלב כבוד, מסורת והקדשת קשרים משפחתיים או חברתיים. מה תפקידו? ואיך לבחור את הסנדק המתאים ביותר? המשיכו לקרוא
מדריכים
מה זה ברית יצחק? מה עושים בברית יצחק? למה עושים את זה והאם זה קשור לברית המילה? על כך ועוד, תוכלו לקרוא במאמר שלפניכם וגם להוריד את סדר הברית.
מדריכים
במאמר הזה נדבר על ברית לתינוק שנולד פג, לפי ההלכה: מתי עושים ברית מילה לפג? מה ההגדרה של תינוק פג? מתי צריך לדחות את הברית מילה?
מדריכים
בן נולד! מזל טוב! כעת עליכם להתחיל להיערך לקראת הברית מילה. אחד הדברים הבסיסיים שמופיעים ברשימה היא כרית לברית המילה. מה היא הכרית? ולמה צריך? המשיכו לקרוא
מדריכים