רשימת מוהלים מוסמכים – משרד הבריאות

רשימת מוהלים משרד הבריאות

כל הורה שמגיע לרגע הגדול של הולדת בנו, נתקל בשאלות רבות, אך השאלה החשובה ביותר היא, איזה מוהל ניקח?

למכון עליה אלפי בוגרים מוסמכים, שברשימה המצורפת כאן בכפתור. נמנים רבים מהבוגרים שלנו (של קורס מוהלים מכון עליה). ברשימה הבאה (רשימת מוהלים משרד הבריאות) מצורף רשימה של מאות מוהלים מוסמכים מטעם הרבנות הראשית לישראל. עם פרטים מדויקים על כל מוהל ומוהל.

קיום ברית המילה מכניס הורים רבים במתח. כי אחרי הכול מדובר בפרוצדורה רגישה ומורכבת שאם היא לא נעשית כמו שצריך, היא עלולה להותיר נזקים לא פשוטים בגוף התינוק. זו בדיוק הסיבה שחשוב לבחור מוהל מוסמך, או אפילו מוהל מומחה. כדי להבטיח שאכן ברית המילה תתבצע כראוי הן מבחינה הלכתית והן מבחינה רפואית והכול יעבור בשלום.

לפני הכול חשוב לנו להרגיע את ההורים הלחוצים. ולציין כי בכל יום נערכים בארץ ובעולם אלפי ומאות אלפי בריתות, וברוך השם אין כל דיווחים על נזקים או תקלות. המקרים הללו בהם מסתבכים העניינים הינם נדירים מאוד. אך ברור שכדי להימנע גם מהם, חובה לבחור את המוהל הכי מקצועי. שידע לבצע את המוטל אליו באופן מושלם ובטוח.

מוהל באישור משרד הבריאות

אז האמת היא שבשנים האחרונות כל הנושא הזה של המוהלים נעשה מסודר הרבה יותר. כאשר יש את הוועדה לפיקוח על מוהלים הבין משרדית שנטלה על כתפיה על כל העניין. הוועדה מורכבת מאנשים ממשרד הבריאות יחד עם אנשים של הרבנות הראשית כאשר יחד הם מסמיכים את המוהלים שיוכלו לבצע באישורם את בריתות המילה.

למעשה כיום, כל מי שרוצה להיכנס לרשימה של הוועדה הבין משרדית. אמור ללמוד את מקצוע המוהלות בצורה מסודרת, להתנסות בפועל בעריכת בריתות (בתחילה עם ליווי ובהמשך ביצוע עצמאי לגמרי) הוא כמובן נבחן על כל התכנים הנלמדים. מעבר לכך הוא גם אמור להיבדק מבחינה רפואית, לעבור בדיקת ראייה ולקבל את כל החיסונים הנדרשים. רק אם מתברר כי אכן הוא עומד בכל התנאים, הוא יוכל להיכנס אל הרשימה של הוועדה.

ראש שקט להורים

ההצטרפות של המוהל לרשימה הנכספת של הוועדה אינה סוף פסוק. יש לה תוקף מסוים אותו צריך לחדש מעת לעת. הוועדה דואגת כל העת לפיקוח ההדוק אחר הפעילות של המוהלים וזאת כדי להבטיח כי אכן בריתות המילה ייעשו על פי כל התקנים, הדרישות והנהלים בהיצמד לכללי ההלכה.

מאמרים נוספים להורים הטריים:

אולי תרצה לחזור לחלק מסוים במאמר?
פרטי המחבר
מכון עליה
מכון עליה
'מכון עליה' הנה מכללה המפיקה אלפי קורסים תורניים בנושאים: קורס הכשרת שוחטים, הכשרת מוהלים מוסמכים, הכשרת סופרי סת"ם, הכשרת רב מקדש בחופה והכשרת משגיחי כשרות ועוד המון סוגים שונים של קורסים בכל רחבי הארץ ובעולם.

השאר תגובה

מאמרים נוספים על ברית מילה
מהגאון הגדול רבי עמרם פריד שליט"א הלכות ברית מילה זמן ברית מילה זמן המילה הוא ביום השמיני ללידה מהנץ החמה, וכל היום כשר למילה,…
כלי נגישות
עדכוני המכון
העדכון האחרון מאת מכון עליה
נפתחה קבוצת וואטסאפ לסופרי סת״ם

אם אתם סופרי סת״ם ואתם מעוניינים למכור את המוצרים שלכם, תוכלו לעשות את זה בקבוצת הוואטסאפ הזאת.

גם אם אתם מעוניינים לרכוש תשמישי קדושה מסופרי סת״ם ישירות תוכלו לעשות זאת בקבוצת הוואטסאפ הזאת.

שנה טובה