בית מדרש גבוה להלכה ומעשה

'טוען רבני' מה תפקידו? – כל השאלות הנפוצות כאן בכתבה

בקצרה על 'טוען רבני'

תפקידו של טוען רבני הוא לייצג אחד מהצדדים בבית דין רבני. דומה מאוד לתפקידו של עורך דין. על הטוען להיות בקיא בהלכה המסורתית של עם ישראל. ולשלוט בספרים 'חושן משפט' ו'אבן העזר'.

עיקר התעסקותו של הטוען הינה בתיקים השייכים לקטגוריות: דיני משפחה (גירושין וכדומה). ודיני מקרקעין (בעיקר בנושא בנייה ושיפוצים).

השכר הממוצע של טוען רבני: לאחר שסקנו ובדקנו עם מספר רב של טוענים רבנים ברחבי הארץ. השכר עומד על 25 אלף פחות או יותר, בכל חודש.

ההכשרה הטובה ביותר עבור טוען רבני

אנו ב'מכון עליה' בשיתוף של 'מרכז אבן הטוען', יצרנו את ההכשרה הטובה ביותר. עבור כל אדם ירא שמיים המעוניין להתפרנס בכבוד ממקצוע תורני מכובד זה. אנו נלמד את התלמיד את כל אומנות הטוען הרבני המוצלח. כדי לדעת יותר על הקורס לחצו על הקישור – קורס טוען רבני »

שאלות ותשובות נפוצות בנושא טוען רבני

מה זה טוען רבני?

טוען רבני הוא אדם שמייצג את אחד מבעלי הדין בבית הדין, בדומה לעורך דין שמייצג את אחד מהצדדים בבית המשפט.

למה צריך טוען רבני?

בדיוק כמו שבבית משפט צריך עו"ד ואין אדם שמגיע לשם לבד… כמו כן בבית הדין.
ההיגיון שבזה הוא: שאדם פרטי שבתוך הסיפור בטוח במאת האחוזים שהצדק איתו. הוא מרגיש את זה 'מבפנים' ולא תמיד יודע איך להוכיח את זה. הוא מוצף רגשית וחוץ מלחזור ולזעוק מנהמת לבו שהצדק איתו, הוא לא מוסיף הרבה בדיון, ממה שמוריד את הסיכויים להצלחתו. לעומתו הטוען רבני הוא אדם נטרלי חכם ברור וממוקד, הוא יודע לגשת לנקודה שבשפה של בית הדין ולייצג את הלקוח שלו בצורה מקצועית ושכלתנית.
בנוסף לזה אדם שאינו טוען רבני אינו יודע להעמיד את הסוגיה ואת הטענות, וכיון שבית הדין זמנם מוגבל לכל אדם, אופי הדיון סובב על הטענות שאותם טוען הבעל דין. אדם שאינו מקצועי אינו יודע לטעון כלל ופעמים שהוא משמיט פרטים קריטיים שלא חשובים בעיניו שיכולים לשנות ולהפוך את כל הקערה על פיה. לעומתו הטוען רבני יודע לטעון ובקי בשו"ע ובשפת הב"ד והוא מעמיד את הטענות הנכונות והמדויקות ביותר. כמו כן הטוען רבני מביא אינפורמציה נוספת מתוך ספרי ההלכה לב"ד והב"ד צריך לענות ולהתייחס מה שגורם פעמים רבות להבדלים משמעותיים בפסק הסופי.

איך נהיים טוענים רבניים?

התפיסה הפשוטה היא, שלומדים את סדר הלימוד שמופיע באתר הרשמי של בתי הדין הרבניים ונבחנים על החומר במועדים הקבועים לכך ולאחמ"כ מקבלים רישיון. אולם תשובה זו נכונה רק לקבלת הרישיון המיוחל, אבל מכאן ועד לההפך ל'טוען רבני' הדרך ארוכה. משום שלא יעלה על הדעת שללא ניסיון ושימוש שייך להיהפך לטוען רבני, בדיוק כמו בכל מקצוע אחר. מה שאומר שטוען רבני יצטרך המון נסיון ופרקטיקה עד שהוא יצליח ללוות תיקים מורכבים ו'מכניסים'.

איך נדע לבחור טוען רבני?

הדרך לכך היא רק על פי ניסיון פרקטיקה והוכחת הצלחות. טוען רבני טוב, תגיעו אליו, ותשמעו עליו!

לסיכום הכתבה מהו טוען רבני

אורך ימים בימינה, בשמאלה עושר וכבוד. להיות תלמיד חכם עם משקה תורנית ולקבל שכר גבוה. המתכון הבטוח למימוש המשאלה הזו הוא: להיות 'טוען רבני'!

פרטי המחבר

השאר תגובה

קטגוריות
פוסטים אחרונים
הקורסים ב'מכון עליה'

הידעת!

תמונה של כיתת לימוד
הידעת!
הרב רפאל שוורץ
מקצוע תורני

מקצוע תורני, במכללה חרדית , האפשרות לעבוד ולהישאר בתוך עולם ההלכה! לכל אברך שצועד את הפסיעות הראשונות בחיי הנישואין, עומדת מולו התמודדות להילחם ולשבת באוהלה

לדעת עוד »
מתעניין באחד הקורסים שלנו?

בחר בקורס שמעניין אותך והכנס שם וטלפון ואנו נחזור אליך.

רוצה להיות בן 'עליה'?

בוא והצטרף לאלפי בוגרינו שהשתלבו במקצוע תורני

מכון עליה
מהלכה למעשה
אלפי מאמרים, דרשות, והלכות שנכתבו על ידי מיטב רבני המכון, בפינה זו יש מידע בכל הנושאים הנלמדים ב'מכון עליה', פינה זו מיועדת לכלל הגולשים באתר ובעיקר כדי לתת מענה בכל החומר הנלמד עבור בוגרי המכון, בנוסף אנו נעלה מידי יום כל מיני חדשות מעניינות והגיגים הלכתיים מעניינים מאוד.
חדש באתר!
מאמרים נוספים
קורס משגיח כשרות
כשרות והשגחה
הרב רפאל שוורץ

הלכות הגעלת כלים

איך מכשירים מיני בר ? מטחנת בשר? שיש ? כלי חרסינה ? כל הלכות המצויות בהגעלת כלים , כתוב בצורה פשוטה, ומובנת לכל אדם!  

קרא עוד »
מעלין בקודש עם מכון עליה

רוצה לעלות בסולם ההצלחה ולהגיע לפרנסה בשפע ע"י מקצוע תורני מכובד? 

אנו מזמינים אותך לבית המדרש מהלכה למעשה!
'מכון עליה' המכון המוביל והמוכר בארץ ובעולם לעיסוק במקצועות קודש, מעל 20,000 בוגרים!

בחר במקצוע המתאים לך מתוך מגוון רחב של קורסים.

הקורסים הבאים נפתחים בקרוב
שריין מקום גם עבורך