איך שוחטים עוף? ואיך שוחטים כבש?

קורס שחיטה

אנחנו רגילים לקבל את העוף/בשר לצלחת , אבל התהליך עד ההגעה לצלחת ארוכה, ומלאה בפעולות רבות .

בזמננו היום שכל האוכל תעשייתי, צורת הגידול של העופות שונה לגמרי מהעבר, לתרנגולים מוזרק כבר כשהם אפרוחים, הורמוני גדילה , כדי לחסוך בהוצאות הגידול היקרות.

תהליך השחיטה של עוף במשחטה , עובדת כמו שעון , לכל עובד יש את התפקיד שלו , יש את העובד שמביא את העוף לשוחט בצורה של תפיסה דרך הכנפיים , והשוחט מעביר את הסכין בגרונו, כשהמטרה היא לחתוך את הקנה והוושט, ללא שהיה כלל . ( במידה והיה שהיה בחיתוך העוף טרף ).

במשחטות התהליך עובד בצורה מהירה, ויש משחטות ששוחטים כמות גדולה של עופות בדקה , היום לכל בד"ץ יש את רף העופות לשחיטה בדקה , וככל שמצטמצם יותר נחשב לכשר יותר, כי יש זמן לבדיקה יותר .

בבהמות התהליך דומה ששם הוא תהליך איטי יותר, שוטפים את אזור השחיטה, ותופסים את הבהמה שלא תזוז , (במקומות מסוימים אף קושרים את הרגליים) ובסכין גדולה יותר שוחטים .

קודם לשחיטה , ישנו תהליך של הכנת הסכין לשחיטה או כפי שנקרא: העמדת הסכין. לפי ההלכה הסכין צריכה להיות חלקה ללא שום פגימה אפילו קטנה , ולצורך כך יש צורך העמדת הסכין ע"י השחזתה באבנים המיועדות לכך , במשחטה יש תפקיד שנקרא בודק סכינים , שתפקידו לאשר כי הסכינים חלקים וכשרים לשחיטה .

לאחר השחיטה בעוף יש את תהליך הבדיקה, לראות שהעוף לא טרף , ובודקים ברגל את צומת הגידים וכו'.. ( נושא הבדיקות הינו נושא נפרד ואכמ"ל )

לאחר הניקוי של העוף הוא עובר לתהליך של מליחה, ע"מ להוציא את כל הדם , משתמשים במלח גס ומשרים את העוף בתוך מלח ,ואח"כ במים .

את הכבד לא ממליחים כי כולו מלא בדם , האפשרות לאוכלו היא רק ע"י צלייה על אש , תוך 3 ימים . לאחר 3 ימים, אפשר לאכול רק ע"י צלייה ללא אפשרות בישול אח"כ .

בבהמות התהליך המורכב הוא יותר, זה לאחר השחיטה, יש כ"כ הרבה דברים שצריך לשים לב אליהם כגון : בדיקת הריאה , סירכות , פירכוס וכדו'.. ( הדינים הינם רבים ואכמ"ל ).

בבהמה יש את כל החלק האחורי של הבהמה , שצריך ניקור , מלאכת הניקור היא להפריד את החלב מהבשר, החלב הוא גושים שמנוניים כמו שומן רק שמתפוררים ביד . מלאכה הזאת מצריכה דיוק רב .

בני אשכנז כיון שאין להם מוסרת ניקור , נוהגים שלא לאכול את חלקה האחורי של הבהמה.

קורס שחיטה מכון עליה
תהליך הפשטת העור במהלך שחיטה פרטית

קורס שחיטה מכון עליה
בדיקת הריאה במהלך שחיטה במכון עליה
פרטי המחבר
מאמרים נוספים על מצוות שחיטה
ההבדלים בין בשק רגיל, לבשר חלק/ גלאט! בהמה שנעשה נקב בריאתה הרי היא טריפה. לעתים, כתוצאה מחולי מתפתחת על דופני הריאה סירכה, שהיא כמין…
מעלין בקודש במכון עליה
רוצה לעלות במעלות ההצלחה ולהגיע לפרנסה בשפע?

אנו מזמינים אותך לבית המדרש מהלכה למעשה!
'מכון עליה' המכון המוביל והמוכר בארץ ובעולם לעיסוק במקצועות קודש, מעל 30,000 בוגרים!

בחר במקצוע המתאים לך מתוך מגוון רחב של קורסים.

הקורסים הבאים נפתחים בקרוב
שריין מקום גם עבורך!
עדכוני המכון
העדכון האחרון מאת מכון עליה
מתכוננים לקראת ראש השנה

העלינו לאתר את המדריך זה של הרב משה ויא, ניתן לראות כיצד לבדוק את הסימנים (סימנא טבא) של ראש השנה. הדרכה מפורטת בליווי תמונות הממחישות את הנגיעות.

לחצו על הקישור – אופן בדיקת הסימנים (סימנא טבא) לראש השנה

שנה טובה ומבורכת
צוות מכון עליה