בית מדרש גבוה להלכה ומעשה

איך שוחטים עוף? כבש?

אנחנו רגילים לקבל את העוף/בשר לצלחת , אבל התהליך עד ההגעה לצלחת ארוכה, ומלאה בפעולות רבות .

בזמננו היום שכל האוכל תעשייתי, צורת הגידול של העופות שונה לגמרי מהעבר, לתרנגולים מוזרק כבר כשהם אפרוחים, הורמוני גדילה , כדי לחסוך בהוצאות הגידול היקרות.

תהליך השחיטה של עוף במשחטה , עובדת כמו שעון , לכל עובד יש את התפקיד שלו , יש את העובד שמביא את העוף לשוחט בצורה של תפיסה דרך הכנפיים , והשוחט מעביר את הסכין בגרונו, כשהמטרה היא לחתוך את הקנה והוושט, ללא שהיה כלל . ( במידה והיה שהיה בחיתוך העוף טרף ).

במשחטות התהליך עובד בצורה מהירה, ויש משחטות ששוחטים כמות גדולה של עופות בדקה , היום לכל בד"ץ יש את רף העופות לשחיטה בדקה , וככל שמצטמצם יותר נחשב לכשר יותר, כי יש זמן לבדיקה יותר .

בבהמות התהליך דומה ששם הוא תהליך איטי יותר, שוטפים את אזור השחיטה, ותופסים את הבהמה שלא תזוז , (במקומות מסוימים אף קושרים את הרגליים) ובסכין גדולה יותר שוחטים .

קודם לשחיטה , ישנו תהליך של הכנת הסכין לשחיטה או כפי שנקרא: העמדת הסכין. לפי ההלכה הסכין צריכה להיות חלקה ללא שום פגימה אפילו קטנה , ולצורך כך יש צורך העמדת הסכין ע"י השחזתה באבנים המיועדות לכך , במשחטה יש תפקיד שנקרא בודק סכינים , שתפקידו לאשר כי הסכינים חלקים וכשרים לשחיטה .

לאחר השחיטה בעוף יש את תהליך הבדיקה, לראות שהעוף לא טרף , ובודקים ברגל את צומת הגידים וכו'.. ( נושא הבדיקות הינו נושא נפרד ואכמ"ל )

לאחר הניקוי של העוף הוא עובר לתהליך של מליחה, ע"מ להוציא את כל הדם , משתמשים במלח גס ומשרים את העוף בתוך מלח ,ואח"כ במים .

את הכבד לא ממליחים כי כולו מלא בדם , האפשרות לאוכלו היא רק ע"י צלייה על אש , תוך 3 ימים . לאחר 3 ימים, אפשר לאכול רק ע"י צלייה ללא אפשרות בישול אח"כ .

בבהמות התהליך המורכב הוא יותר, זה לאחר השחיטה, יש כ"כ הרבה דברים שצריך לשים לב אליהם כגון : בדיקת הריאה , סירכות , פירכוס וכדו'.. ( הדינים הינם רבים ואכמ"ל ).

בבהמה יש את כל החלק האחורי של הבהמה , שצריך ניקור , מלאכת הניקור היא להפריד את החלב מהבשר, החלב הוא גושים שמנוניים כמו שומן רק שמתפוררים ביד . מלאכה הזאת מצריכה דיוק רב .

בני אשכנז כיון שאין להם מוסרת ניקור , נוהגים שלא לאכול את חלקה האחורי של הבהמה.

קורס שחיטה מכון עליה
תהליך הפשטת העור במהלך שחיטה פרטית

קורס שחיטה מכון עליה
בדיקת הריאה במהלך שחיטה במכון עליה

פרטי המחבר

השאר תגובה

קטגוריות
פוסטים אחרונים
הקורסים ב'מכון עליה'

הידעת!

מילגת לימודים
הידעת!
הרב רפאל שוורץ
כמה מרוויח סופר סת"ם?

האם העבודה כסופר סת"ם כעבודה עיקרית כדאית ? האם כהכנסה צדדית ? הרב רפאל שוורץ עושה לכם סדר במספרים! לעבוד כסופר סת"ם הינה עבודה ייחודית

לדעת עוד »
מתעניין באחד הקורסים שלנו?

בחר בקורס שמעניין אותך והכנס שם וטלפון ואנו נחזור אליך.

רוצה להיות בן 'עליה'?

בוא והצטרף לאלפי בוגרינו שהשתלבו במקצוע תורני

מכון עליה
מהלכה למעשה
אלפי מאמרים, דרשות, והלכות שנכתבו על ידי מיטב רבני המכון, בפינה זו יש מידע בכל הנושאים הנלמדים ב'מכון עליה', פינה זו מיועדת לכלל הגולשים באתר ובעיקר כדי לתת מענה בכל החומר הנלמד עבור בוגרי המכון, בנוסף אנו נעלה מידי יום כל מיני חדשות מעניינות והגיגים הלכתיים מעניינים מאוד.
חדש באתר!
מאמרים נוספים
כתיבת סת"ם
הרב רפאל שוורץ

המדריך לרכישת תפילין!

המדריך לרכישת  תפילין: רבים הם האבות שבנם בכורם מתקרב לגיל מצוות,  ולא בקיאים בדרך ובצורה שבו ירכשו לבנם את התפילין בפעם הראשונה , אז יש

קרא עוד »
חושב להירשם?
עכשיו זה הזמן המתאים!

אנו במכון עליה מאמינים בך והחלטנו להעניק לך את כל הציוד המקצועי הנדרש לעבודה בפועל במתנה!
לך נשאר רק ללמוד.
מהר להירשם המתנות הם לזמן מוגבל!

ערכת שוחט מהודרת

בשווי 1,900₪ במתנה
למשתתפים בקורס שחיטה

שולחן מקצועי וערכת סופרים

בשווי 1,750₪ במתנה
למשתתפים בקורס סופרי סת"ם

תיק כלי מילה מהודר למוהל

בשווי 1,850₪ במתנה
למשתתפים בקורס מוהלים

שולחן אור וספרי לימוד

בשווי 400₪ במתנה
למשתתפים בקורס משגיחי כשרות
ימים
שעות
דקות
שניות
הרשמה לקורסים לחרדים