מלגות לחרדים

שעל ידי 'מכון עליה'
התחלתם או שאתם רוצים להתחיל ללמוד מקצוע, אבל העניין הכספי מהווה עבורכם מכשול גדול? אין לכם מה לדאוג ישנם עמותות רבות המסייעות במלגות לחרדים לצאת ללימודי מקצוע.
על מה נדבר כאן

גם החרדים מבינים היום שבלי לימודים הם לא באמת יכולים לצאת לעבוד ולהתפרנס. העניין הוא שלימודים זה סיפור יקר. גם אם לא מדובר בלימודים אקדמיים, וגם אם אלו רק קורסים נקודתיים בתחומים מסוימים. עדיין יש צורך בכסף ולא פעם בהרבה כסף. וכאן נכנס לתמונה הנושא של מלגות לחרדים שמסייעות לכם לצאת לדרך חדשה, ולפרנסה טובה.

העמותות המספקות מלגות לחרדים

אנחנו כאן עם אפשרויות שונות לקבלת מלגות לחרדים – למימון לימודים לחרדים. מה שבהחלט פותח צוהר לכל מי שרוצה להתמקצע ולהתפרנס מעבודה ראויה המתאימה למידותיו.

מלגות מטעם משרד החינוך

מטעם משרד החינוך ניתן לקבל היום מלגות לצורך סיוע במימון שכר הלימוד והוצאות מחיה. מדובר במלגה שעומדת על סכום של בין 3,000 ₪ ל – 4,000 ₪.

המלגה מיועדת לנשים וגברים שלומדים לתואר ראשון.

המלגה ניתנת לגברים עד גיל 23 ולנשים בכל גיל.

תוכנית המח"ר

תוכנית המח"ר היא תוכנית למסגרות חרדיות. זוהי תוכנית מטעם המועצה להשכלה גבוהה. ששמה לעצמה מטרה להקים מסגרות לחרדים תחת מטרייה של מוסד לימודים כללי מוכר. בעזרת תוכנית זו מכשירים את התלמידים למעשה לשוק העבודה.

למידע נוסף על מלגות המח"ר »

עמותת ידידות טורונטו

העמותה מקיימת תוכנית "חרדים באקדמיה". במסגרתה היא מעודדת את בוגרי הישיבות להשתלב בתעסוקה באופן מבוקר ואחראי תוך מתן ליווי. זה כולל את שלב הייעוץ המקצועי, שלבי הלימוד ואף סיוע בהשמה עם סיום הלימודים.

מלגות לחרדים ע"י עמותת קרן קמ"ח

קרן קמ"ח זהו קרן קידום מקצועי חרדי. הקרן הוקמה על ידי נדיבי עם יהודיים בצירוף עם הממשלה. כאשר המטרה היא לסייע לבני המגזר החרדי בבחירת מקצועות מתאימים, על פי הכישורים האישיים. הדרכה וליווי של פסיכולוגים תעסוקתיים ואחר כך גם השמה בשוק העבודה בפועל.

תוכלו למצוא מידע נוסף באתר של קרן קמ"ח »

חרדים לעתידם

משרד התמ"ת יחד עם ג'וינט ישראל ועוד קרנות של נדבנים הקימו את "חרדים לעתידם". מדובר במלגה נאה המיועדת לגברים שלמדו בישיבות גבוהות או קטנות. מדובר בסיוע העומד על סכום של 9,300 ₪ לשנת לימודים אחת. ומדובר במלגה שניתנת עד שלוש שנים.

מעבר לכך יש גם את מלגות הקיום שעומדות על סך 2,000 ₪ לחודש, הניתנות בתנאים מסוימים. (כמו תחום הלימודים, רמת הציונים וההצלחה במטלות השונות).

מלגת אחדות לדתיים

סטודנטים דתיים שלומדים במוסדות שונים להשכלה גבוהה בכל מקום בארץ, יכולים ליהנות מתמיכה וממלגה מטעם 'אחדות' לדתיים. יש לכך כמובן תנאים מסוימים כאשר המלגה עומדת על סך 3,500 ₪.

לסיכום מלגות לחרדים ללימודי מקצוע זה קל!

ישנן עוד תוכניות שונות ואפשרויות רבות לקבלת מלגות מטעם גופים ועמותות שונות. כמו תוכניות ספציפיות של עיריות שונות כמו עיריית אשדוד, עיריית ירושלים. או כאלה המתגוררים באזורים קטנים ומוגדרים כמו יו"ש או חלוצה.

יש מלגות שונות מטעם קרנות, מכללות או מגזרים שונים. יש כאלה שזכאים ליהנות ממימון לימודי מטעם הביטוח הלאומי. ועוד אפשרויות רבות ושונות שצריך פשוט לבדוק אותן.

חבל להפסיד ולוותר על לימודי מקצוע שיפתחו אפיקים חדשים. הן של מקצועיות והן של אפשרויות להתפרנס ברווח. רק בגלל המחירים הגבוהים של הלימודים והקורסים הקיימים.

חשוב לציין! כי כדי לקבל את המלגות השונות, נדרשת עבודת שטח יסודית. של בדיקת האפשרויות השונות, הגשת מועמדות ולעיתים גם עמידה בתנאי סף נוספים. כמו למשל חונכות פר"ח שזה כולל לימוד עם תלמידים מתקשים או סטודנטים ממגזרים אחרים. לעיתים הדרישה תהיה שירות לאומי או צבא ובכל המקרים תידרש הרבה מאוד ניירת ומילוי טפסים. עם זאת, ברבים מהמקרים זו הדרך היחידה להצליח להיכנס ללימודים ולרכוש מקצוע נחשב ונחשק. כך שבהחלט שווה להשקיע ולחתור בכיוון.

ללמוד מקצוע תורני במכון עליה

אם חשקה נפשכם להישאר בעולם התורה, ובו זמנית לצאת להתפרנס בכבוד. ובכן לנו יש פתרון מושלם עבורכם… לימודי מקצועות תורניים שיפתחו לכם דלתות רבות לפרנסה מרובה.

הרשימה של מקצועות הקודש שניתן להתפרנס מהם בכבוד:

לרשימת הקורסים במקצועות קודש שלנו לחצו כאן »

למה כדאי לכם ללמוד במכון עליה אתם שואלים? ובכן התעודה שתקבלו מאת מכון עליה תפתח לכם דלתות רבות. ובנוסף אנו מלמדים אתכם גם כיצד לצאת ולהתפרנס ולהרוויח מהמקצוע שרכשתם לכם. ולא לחינם אנו נחשבים למכון החרדי המוביל בארץ ובעולם למקצועות קודש. ומעל 30 אלף בוגרים (נכון לשנת 2023) יכולים להעיד על כך. (לקרוא את המלצות הבוגרים לחצו כאן).

אז חייג כבר עכשיו לנציג ותקבל ייעוץ על הקורס המתאים עבורך.

מכון עליה
כנס לתלמידי המכון
מכון עליה
תלמידים של המכון המוביל מכון עליה
רוצה להיות בן 'עליה'?
בוא להצטרף לאלפי בוגרינו שהשתלבו במקצוע תורני
מאמרים אחרונים
כלי נגישות
עדכוני המכון
העדכון האחרון מאת מכון עליה
תאריכים למבחני טוען רבני

לכל תאריכי מבחן טוען רבני במינהל בתי הדין לשנה הקרובה תשפ"ד- תשפ"ה (2024 למניינם)

שנה טובה