"מכון עליה"- פרנסה על טהרת הקודש

נשיאת דברים בכנס במכון עליה

אצל אברכים רבים עולה הדילמה האם לעזוב את עולם התורה לצורך פרנסה. ישנו קו מחשבה אצל אחוז גבוה בציבור הדתי- חרדי, שפרנסה מתנגשת עם תורה. אך ישנם מקצועות שכולם תורה. אברכים שיוצאים אל עולם הפרנסה ועובדים כשוחטים או מוהלים, משגיחי כשרות, או מסדרי חופה וקידושין- נשארים בעולמה של תורה. הם מיישמים את תלמודם בישיבה ובכולל הלכה למעשה. נכיר מעט את עולם מקצועות הקודש.

מה ההבדלים בין מקצוע ההוראה לבין מקצועות הקודש?

גם מלמד של ילדים קטנים, עוסק במקצוע קדוש וחשוב. באיזה מקצוע עדיף לבני תורה לעבוד: במקצועות הקודש, או מלמד בתלמוד תורה? קשה לתת תשובה מדויקת על השאלה. לכל אחד מהמקצועות יש יתרונות וחסרונות. לא כל מקצוע מתאים לכל אדם. גם קורסי הלימוד למקצוע שונים. לימודי חינוך לגברים הרוצים לשמש כמלמדים ממוקדים מאוד. לעומת זאת, הקורסים של שאר מקצועות הקודש קשים יותר, וכוללים הרבה התנסות מעשית. גם השכר של מלמד, נמוך יותר מהשכר החודשי אותו יכולים לקבל שאר העוסקים במלאכות הקודש.

האם שוחטים חייבים לעבוד בחו"ל?

ישנו מיתוס ששוחטים חייבים במסגרת עבודתם לטוס מדי פעם לחו"ל. מיתוס זה איננו נכון. אמנם, במשך כמה שבועות שבהם עוסקים בשחיטה בחו"ל, אפשר להרוויח משכורת טובה מאוד. אך גם בארץ שוחטים יכולים להתפרנס יפה. שוחט מתחיל מקבל לפחות 70 ₪ לשעה. בעיסוק בשחיטה, עליך לדעת בעל פה את ההלכות. טעות אחת בשטיחה, פוסלת את התרנגולת או הפרה מאכילה.

לומדים שחיטה? כדאי לכם ללמוד גם קורס ניקור! "ניקור", הינה פעולה בה מוציאים את האברים הפנימיים האסורים באכילה. כאשר שוחט יודע לבצע "ניקור", הוא יכול להרוויח יותר. המשכורת אותה מקבל ה"מנקר" בסוף החודש, הינה משכורת גבוהה מאוד.

סופר סת"ם- היכולת לשלב לימוד תורה עם עבודה!

אחד מהמקצועות התורניים שהעוסק בהם יכול למצוא פנאי ללימוד התורה- הוא סופר סת"ם. עיקר הרווח של סופרי סת"ם הוא מכתיבת תפילין וספרי תורה. אולם, יש סופרי סת"ם המצליחים להתפרנס גם מכתיבת מזוזות. קשה להיכנס לתחום בו יש תחרות רבה. מומלץ לבוגרי קורס סופרי סת"ם להתחיל לעבוד במכון. כך לומדים היטב את רזי המקצוע. לאחר שמתפרסמים דרך המכון בו כותבים, אפשר בהדרגה להתחיל לעבוד כעצמאיים בתחום כתיבת סת"ם.

ברית מילה- להיות במחיצת אליהו הנביא כל יום!

אליהו הנביא נמצא בברית המילה. ולכן סגולה להגיע להשתתף בברית מילה. למוהלים יש זכות עצומה: הם נמצאים במחיצת אליהו הנביא כל יום! כמה מוהל מרוויח? תלוי כמה הוא לוקח. ככל שהמוהל ממוחה יותר, כך הוא יכול לגבות יותר. בשביל לעבוד כמוהל, צריך כישרון ברפואה. מוהל טוב, נחשב למוהל שמטפל היטב בתינוק הרך לאחר הברית, ונותן הוראות מדויקות לטיפול בתינוק לאחר הברית.

פרטי המחבר
מכון עליה
מכון עליה
'מכון עליה' הנה מכללה המפיקה אלפי קורסים תורניים בנושאים: קורס הכשרת שוחטים, הכשרת מוהלים מוסמכים, הכשרת סופרי סת"ם, הכשרת רב מקדש בחופה והכשרת משגיחי כשרות ועוד המון סוגים שונים של קורסים בכל רחבי הארץ ובעולם.

השאר תגובה

מאמרים נוספים כללי
סיפור מרגש ומפעים שהגיע למערכת … שלח לחמך על פני המים….השבוע הגיע למערכת סיפור נפלא ומעורר התפעלות על אמונה תמימה.השבוע התקשר למערכת המכון תלמיד…
מעלין בקודש במכון עליה
רוצה לעלות במעלות ההצלחה ולהגיע לפרנסה בשפע?

אנו מזמינים אותך לבית המדרש מהלכה למעשה!
'מכון עליה' המכון המוביל והמוכר בארץ ובעולם לעיסוק במקצועות קודש, מעל 30,000 בוגרים!

בחר במקצוע המתאים לך מתוך מגוון רחב של קורסים.

הקורסים הבאים נפתחים בקרוב
שריין מקום גם עבורך!
עדכוני המכון
העדכון האחרון מאת מכון עליה
החנות הדיגיטלית למוצרי קדושה

אנו מזמינים אתכם לבקר בחנות הדיגיטלית 'לומדים שופס' בשיתוף העמותה 'לומדים בעליה'. אצלנו תוכלו לרכוש ציוד לסופרי סת"ם, ציוד לשוחט ולמוהל. במחירים הטובים ביותר, ובאיכות הגבוהה ביותר.

לחצו על הקישור ↓
לומדים שופס – החנות למוצרי קדושה »