בית מדרש גבוה להלכה ומעשה

"מכון עליה"- פרנסה על טהרת הקודש

אצל אברכים רבים עולה הדילמה האם לעזוב את עולם התורה לצורך פרנסה. ישנו קו מחשבה אצל אחוז גבוה בציבור הדתי- חרדי, שפרנסה מתנגשת עם תורה. אך ישנם מקצועות שכולם תורה. אברכים שיוצאים אל עולם הפרנסה ועובדים כשוחטים או מוהלים, משגיחי כשרות, או מסדרי חופה וקידושין- נשארים בעולמה של תורה. הם מיישמים את תלמודם בישיבה ובכולל הלכה למעשה. נכיר מעט את עולם מקצועות הקודש.

מה ההבדלים בין מקצוע ההוראה לבין מקצועות הקודש?

גם מלמד של ילדים קטנים, עוסק במקצוע קדוש וחשוב. באיזה מקצוע עדיף לבני תורה לעבוד: במקצועות הקודש, או מלמד בתלמוד תורה? קשה לתת תשובה מדויקת על השאלה. לכל אחד מהמקצועות יש יתרונות וחסרונות. לא כל מקצוע מתאים לכל אדם. גם קורסי הלימוד למקצוע שונים. לימודי חינוך לגברים הרוצים לשמש כמלמדים ממוקדים מאוד. לעומת זאת, הקורסים של שאר מקצועות הקודש קשים יותר, וכוללים הרבה התנסות מעשית. גם השכר של מלמד, נמוך יותר מהשכר החודשי אותו יכולים לקבל שאר העוסקים במלאכות הקודש.

האם שוחטים חייבים לעבוד בחו"ל?

ישנו מיתוס ששוחטים חייבים במסגרת עבודתם לטוס מדי פעם לחו"ל. מיתוס זה איננו נכון. אמנם, במשך כמה שבועות שבהם עוסקים בשחיטה בחו"ל, אפשר להרוויח משכורת טובה מאוד. אך גם בארץ שוחטים יכולים להתפרנס יפה. שוחט מתחיל מקבל לפחות 70 ₪ לשעה. בעיסוק בשחיטה, עליך לדעת בעל פה את ההלכות. טעות אחת בשטיחה, פוסלת את התרנגולת או הפרה מאכילה.

לומדים שחיטה? כדאי לכם ללמוד גם קורס ניקור! "ניקור", הינה פעולה בה מוציאים את האברים הפנימיים האסורים באכילה. כאשר שוחט יודע לבצע "ניקור", הוא יכול להרוויח יותר. המשכורת אותה מקבל ה"מנקר" בסוף החודש, הינה משכורת גבוהה מאוד.

סופר סת"ם- היכולת לשלב לימוד תורה עם עבודה!

אחד מהמקצועות התורניים שהעוסק בהם יכול למצוא פנאי ללימוד התורה- הוא סופר סת"ם. עיקר הרווח של סופרי סת"ם הוא מכתיבת תפילין וספרי תורה. אולם, יש סופרי סת"ם המצליחים להתפרנס גם מכתיבת מזוזות. קשה להיכנס לתחום בו יש תחרות רבה. מומלץ לבוגרי קורס סופרי סת"ם להתחיל לעבוד במכון. כך לומדים היטב את רזי המקצוע. לאחר שמתפרסמים דרך המכון בו כותבים, אפשר בהדרגה להתחיל לעבוד כעצמאיים בתחום כתיבת סת"ם.

ברית מילה- להיות במחיצת אליהו הנביא כל יום!

אליהו הנביא נמצא בברית המילה. ולכן סגולה להגיע להשתתף בברית מילה. למוהלים יש זכות עצומה: הם נמצאים במחיצת אליהו הנביא כל יום! כמה מוהל מרוויח? תלוי כמה הוא לוקח. ככל שהמוהל ממוחה יותר, כך הוא יכול לגבות יותר. בשביל לעבוד כמוהל, צריך כישרון ברפואה. מוהל טוב, נחשב למוהל שמטפל היטב בתינוק הרך לאחר הברית, ונותן הוראות מדויקות לטיפול בתינוק לאחר הברית.

פרטי המחבר

השאר תגובה

קטגוריות
פוסטים אחרונים
הקורסים ב'מכון עליה'
רב אורח
רב אורח
מאמרים, דרשות, הלכות ושו"ת, המותאמים לנושא הנלמד ב'מכון עליה', על ידי מיטב רבני המכון.
חדש באתר

הידעת!

מתעניין באחד הקורסים שלנו?

בחר בקורס שמעניין אותך והכנס שם וטלפון ואנו נחזור אליך.

רוצה להיות בן 'עליה'?

בוא והצטרף לאלפי בוגרינו שהשתלבו במקצוע תורני

מכון עליה
מהלכה למעשה
אלפי מאמרים, דרשות, והלכות שנכתבו על ידי מיטב רבני המכון, בפינה זו יש מידע בכל הנושאים הנלמדים ב'מכון עליה', פינה זו מיועדת לכלל הגולשים באתר ובעיקר כדי לתת מענה בכל החומר הנלמד עבור בוגרי המכון, בנוסף אנו נעלה מידי יום כל מיני חדשות מעניינות והגיגים הלכתיים מעניינים מאוד.
חדש באתר!
מאמרים נוספים
הלכות ברית מילה
הלכות למוהל
מכון עליה

ברית מילה שחל בשבת, מה הדין?

הסימן עוסק בברית בשבת. יש הרבה הלכות בדבר. ברית בשבת היא 'חרב פיפיות' – אם עושים את הברית כפי שצריך מה טוב, אך אם לא יש חשש לחילול שבת.

קרא עוד »
חושב להירשם?
עכשיו זה הזמן המתאים!

אנו במכון עליה מאמינים בך והחלטנו להעניק לך את כל הציוד המקצועי הנדרש לעבודה בפועל במתנה!
לך נשאר רק ללמוד.
מהר להירשם המתנות הם לזמן מוגבל!

ערכת שוחט מהודרת

בשווי 1,900₪ במתנה
למשתתפים בקורס שחיטה

שולחן מקצועי וערכת סופרים

בשווי 1,750₪ במתנה
למשתתפים בקורס סופרי סת"ם

תיק כלי מילה מהודר למוהל

בשווי 1,850₪ במתנה
למשתתפים בקורס מוהלים

שולחן אור וספרי לימוד

בשווי 400₪ במתנה
למשתתפים בקורס משגיחי כשרות
ימים
שעות
דקות
שניות
הרשמה לקורסים לחרדים