שיטת שלושת השלבים ללימוד קורס מילה!

קורס מוהלים

על שיטת שלושת השלבים בלימוד קורס מילה

הסבר על שיטת השלבים בלימוד קורס מילה, על האופן הפשטני בלימוד, והחדרת חומר מעמיק בצורה שווה.

רבים הם התוהים איך אפשר ללמוד קורס מורכב וחשוב במספר מפגשים לא רב , ועוד בקבוצה?

התשובה לכך היא פשוטה, עד היום השיטה היתה שיטה ישנה. תלמיד נצמד למוהל במשך חצי שנה רואה איך הוא עושה ברית ועוד ברית, ותוך כדי שואל שאלות ומקבל תשובות. וכמובן שאת ההלכות התלמיד צריך ללמוד לבד… והמחיר מסתכם באלפי דולרים!

במכון עלייה פיתחנו את שיטת שלושת השלבים. שיטה חדשה של לימוד תוך כדי הפרדת חלקי הלימוד השונים דהיינו הקורס מתחלק לשלושה חלקים.

שלב ראשון בלימוד קורס מילה

חלק ראשון זהו כמובן החלק ההלכתי: מה הדין לתינוק שנולד בין הערביים, מילה נדחית בשבת, ומלא סיטואציות הלכתיות הקיימות ונוגעות לעניין הברית!

שלב שני בלימוד קורס מילה

חלק שני הוא החלק הרפואי הנוגע למוהל: המועבר ע"י טובי הרופאים בתחום. וכולל נושאים כגון סטריליות הכלים, צהבת, חיידקים, ברית קטנה, ברית מורכבת, בצקות ועוד מגוון נושאים.

כמובן קורס החייאה עם רישיון מטעם מד"א. שחובה על כל מוהל על כל מקרה ח"ו שלא יבוא!

שלב שלישי בלימוד קורס מילה

החלק השלישי הוא כמובן האימון בפועל: אימון שמתבצע על בובות מיוחדות המיובאות מחו"ל. בובות אשר האימון בהם הוא כאמיתי לגמרי, עם תחושה אמיתית, כולל בכי מדומה הנותן תחושת אמת. תלמידים אשר חוששים מביצוע של ברית ראשונה מול קהל. יכולים אף לבצע בריתות בתינוקות לא יהודים. (ששם אין חיוב למול מול קהל) אשר יש להם מסורת לבצע מילה!

סיום הכשרת המוהלים מאת מכון עליה

בסיום הקורס התלמידים עוברים בחינה מעשית ועיונית, ולאחמ"כ מקבלים תעודה מטעם המכון ואיגוד המוהלים הארצי!

לסיכום – למה ללמוד קורס מילה במכון עליה?

חשוב לציין את גודל המצווה של האב למול את בנו יותר משלוחו!

ולסיום רצוי לציין שהשיטה החדשה הוכיחה את עצמה. ויותר קל היום להפוך למוהל וכמובן במחיר ששווה לכל נפש. וכמובן מכון עלייה מלווה את התלמידים לאורך כל הדרך, עד אשר יפרשו כנפיים לבדם!

מידע מלא על – קורס מוהלים

פרטי המחבר

השאר תגובה

מאמרים נוספים על ברית מילה
כלי נגישות
עדכוני המכון
העדכון האחרון מאת מכון עליה
לקיים בנו חכמי ישראל:
הרב יצחק כהן

אנא הרבו בתפילות ותחנונים לרפואתו השלמה של רבה של שכונת שמואל הנביא בירושלים הגה"צ הרב יצחק כהן שליט"א. שעובר היום הליך רפואי מורכב בחו"ל וזקוק לרחמי שמים מרובים.
היום יתקיימו עצרות ותפילות בכמה מוקדים ברחבי הארץ ע"פ הוראת ר"י פורת יוסף הגאון הגדול רבי משה צדקה שליט"א והראשון לציון הגאון הגדול רבי יצחק יוסף שליט"א תתקיים עצרת תפילה ואמירת סליחות עם הגאון הגדול הרב ראובן אלבז שליט"א בבית כנסת המרכזי ברחוב שמעון הצדיק שכונת שמואל הנביא בשעה 17:00
שמו לתפילה: רבי יצחק בן ימנה