בית מדרש גבוה להלכה ומעשה

17 שעות נסיעה וחצייה של 3 גבולות לקיום מצות ברית מילה בתקופת הקורונה

נסיעה של סיפור מפעים על מסירות נפש של קיום מצות ברית מילה בתקופת הקורונה, סופר ע"י הרב משה שינפלד שליט"א רב הקהילה היהודית בקובנא שבנו נולד בכ"ב ניסן שמיני של פסח לתושבי חו"ל.

וכמובן עלתה וגם ניצבה הבעיה הגדולה, שאין אף מוהל בליטא, ולא באף מדינה מהמדינות הסמוכות, ואף אם היה במקומות סמוכים, השמיים סגורים, והגבולות סגורים, וא"כ עולה הדאגה איך אצליח למול את בני במילה בזמנה ביום השמיני, אבי הבן הרים טלפונים לכל מי שרק אפשר, שגרירים מכל מיני מדינות, קונסולים, אנשי ממשל, רבנים, ומי לא, אבל לאף אחד לא היה פתרון איך למול את התינוק במילה בזמנה.

עד שביום כ"ה ניסן שמע אבי הבן על מוהל מומחה מוינה באוסטריה בשם הרב צבי גוטמן, הרים אבי הבן טלפון למוהל, ועלה במוחם רעיון מבריק, להטיס מטוס פרטי עם המוהל, המטוס ינחת בשדה התעופה בליטא, ושם יעלו אבי הבן והתינוק למטוס, או בשדה התעופה במקום סטרילי לחלוטין.

עד שאחרי שהושגו על האישורים, אכן כך נעשה, והנה למרות שבחו"ל ישנם כאלו שלא מברכים שהחיינו בברית המילה, אבל בברית מילה כזו לא שייך כמובן לא לברך שהחיינו, עד שב"ה ביום השמיני אכן התינוק נימול בזמנו בסייעתא דשמיא ע"י הרב צבי גוטמן.

וזהו הדבר המראה את הקשר העמוק של העם היהודי לברית המילה, וזוהי מצוה שכמעט כל העם היהודי בישראל מקיים אותה . 97% מסורתיים/חילונים מקיימים ברית מילה.

וזהו הדבר שמסמל יותר מכל את הקשר בין העם היהודי לקב"ה.

מכון עליה

השאר תגובה

פינת 'הידעת!'

עדכונים חדשות והגיגים הלכתיים שלא כדאי לפספס, מעניין מאוד!
חדש באתר!
עדכונים נוספים
הידעת!
הרב רפאל שוורץ

כתיבה על גוויל

הרב דוד צדוק שליט"א רב מושבים אורה ועמינדב וסופר סת"ם מומחה כל סופר בר בי רב דחד יומא מכיר את המושג ההלכתי "מוקף גויל" שפירושו

קרא עוד »
הידעת!
הרב רפאל שוורץ

זהירות מביצי זבובים!

השארת אוכל בצורה מגולה, חוץ מעניין ההגייני, נגרם גם בעיות הלכתיות . בתמונה רואים שני הטלות של זבוב ירוק על דגים מבושלים,  לבשר דגים (גם

קרא עוד »
חושב להירשם?
עכשיו זה הזמן המתאים!

אנו במכון עליה מאמינים בך והחלטנו להעניק לך את כל הציוד המקצועי הנדרש לעבודה בפועל במתנה!
לך נשאר רק ללמוד.
מהר להירשם המתנות הם לזמן מוגבל!

ערכת שוחט מהודרת

בשווי 1,900₪ במתנה
למשתתפים בקורס שחיטה

שולחן מקצועי וערכת סופרים

בשווי 1,750₪ במתנה
למשתתפים בקורס סופרי סת"ם

תיק כלי מילה מהודר למוהל

בשווי 1,850₪ במתנה
למשתתפים בקורס מוהלים

שולחן אור וספרי לימוד

בשווי 400₪ במתנה
למשתתפים בקורס משגיחי כשרות
ימים
שעות
דקות
שניות
הרשמה לקורסים לחרדים