17 שעות נסיעה וחצייה של 3 גבולות לקיום מצות ברית מילה בתקופת הקורונה

קורס מוהלים

נסיעה של סיפור מפעים על מסירות נפש של קיום מצות ברית מילה בתקופת הקורונה, סופר ע"י הרב משה שינפלד שליט"א רב הקהילה היהודית בקובנא שבנו נולד בכ"ב ניסן שמיני של פסח לתושבי חו"ל.

וכמובן עלתה וגם ניצבה הבעיה הגדולה, שאין אף מוהל בליטא, ולא באף מדינה מהמדינות הסמוכות, ואף אם היה במקומות סמוכים, השמיים סגורים, והגבולות סגורים, וא"כ עולה הדאגה איך אצליח למול את בני במילה בזמנה ביום השמיני, אבי הבן הרים טלפונים לכל מי שרק אפשר, שגרירים מכל מיני מדינות, קונסולים, אנשי ממשל, רבנים, ומי לא, אבל לאף אחד לא היה פתרון איך למול את התינוק במילה בזמנה.

עד שביום כ"ה ניסן שמע אבי הבן על מוהל מומחה מוינה באוסטריה בשם הרב צבי גוטמן, הרים אבי הבן טלפון למוהל, ועלה במוחם רעיון מבריק, להטיס מטוס פרטי עם המוהל, המטוס ינחת בשדה התעופה בליטא, ושם יעלו אבי הבן והתינוק למטוס, או בשדה התעופה במקום סטרילי לחלוטין.

עד שאחרי שהושגו על האישורים, אכן כך נעשה, והנה למרות שבחו"ל ישנם כאלו שלא מברכים שהחיינו בברית המילה, אבל בברית מילה כזו לא שייך כמובן לא לברך שהחיינו, עד שב"ה ביום השמיני אכן התינוק נימול בזמנו בסייעתא דשמיא ע"י הרב צבי גוטמן.

וזהו הדבר המראה את הקשר העמוק של העם היהודי לברית המילה, וזוהי מצוה שכמעט כל העם היהודי בישראל מקיים אותה . 97% מסורתיים/חילונים מקיימים ברית מילה.

וזהו הדבר שמסמל יותר מכל את הקשר בין העם היהודי לקב"ה.

מכון עליה
פרטי המחבר
מכון עליה
מכון עליה
'מכון עליה' הנה מכללה המפיקה אלפי קורסים תורניים בנושאים: קורס הכשרת שוחטים, הכשרת מוהלים מוסמכים, הכשרת סופרי סת"ם, הכשרת רב מקדש בחופה והכשרת משגיחי כשרות ועוד המון סוגים שונים של קורסים בכל רחבי הארץ ובעולם.

השאר תגובה

מאמרים נוספים על ברית מילה
כל הורה שמגיע לרגע הגדול של הולדת בנו, נתקל בשאלות רבות, אך השאלה החשובה ביותר היא, איזה מוהל ניקח ? למכון עליה אלפי בוגרים…
מעלין בקודש במכון עליה
רוצה לעלות במעלות ההצלחה ולהגיע לפרנסה בשפע?

אנו מזמינים אותך לבית המדרש מהלכה למעשה!
'מכון עליה' המכון המוביל והמוכר בארץ ובעולם לעיסוק במקצועות קודש, מעל 30,000 בוגרים!

בחר במקצוע המתאים לך מתוך מגוון רחב של קורסים.

הקורסים הבאים נפתחים בקרוב
שריין מקום גם עבורך!
עדכוני המכון
העדכון האחרון מאת מכון עליה
החנות הדיגיטלית למוצרי קדושה

אנו מזמינים אתכם לבקר בחנות הדיגיטלית 'לומדים שופס' בשיתוף העמותה 'לומדים בעליה'. אצלנו תוכלו לרכוש ציוד לסופרי סת"ם, ציוד לשוחט ולמוהל. במחירים הטובים ביותר, ובאיכות הגבוהה ביותר.

לחצו על הקישור ↓
לומדים שופס – החנות למוצרי קדושה »