בית מדרש גבוה להלכה ומעשה

17 שעות נסיעה וחצייה של 3 גבולות לקיום מצות ברית מילה בתקופת הקורונה

נסיעה של סיפור מפעים על מסירות נפש של קיום מצות ברית מילה בתקופת הקורונה, סופר ע"י הרב משה שינפלד שליט"א רב הקהילה היהודית בקובנא שבנו נולד בכ"ב ניסן שמיני של פסח לתושבי חו"ל.

וכמובן עלתה וגם ניצבה הבעיה הגדולה, שאין אף מוהל בליטא, ולא באף מדינה מהמדינות הסמוכות, ואף אם היה במקומות סמוכים, השמיים סגורים, והגבולות סגורים, וא"כ עולה הדאגה איך אצליח למול את בני במילה בזמנה ביום השמיני, אבי הבן הרים טלפונים לכל מי שרק אפשר, שגרירים מכל מיני מדינות, קונסולים, אנשי ממשל, רבנים, ומי לא, אבל לאף אחד לא היה פתרון איך למול את התינוק במילה בזמנה.

עד שביום כ"ה ניסן שמע אבי הבן על מוהל מומחה מוינה באוסטריה בשם הרב צבי גוטמן, הרים אבי הבן טלפון למוהל, ועלה במוחם רעיון מבריק, להטיס מטוס פרטי עם המוהל, המטוס ינחת בשדה התעופה בליטא, ושם יעלו אבי הבן והתינוק למטוס, או בשדה התעופה במקום סטרילי לחלוטין.

עד שאחרי שהושגו על האישורים, אכן כך נעשה, והנה למרות שבחו"ל ישנם כאלו שלא מברכים שהחיינו בברית המילה, אבל בברית מילה כזו לא שייך כמובן לא לברך שהחיינו, עד שב"ה ביום השמיני אכן התינוק נימול בזמנו בסייעתא דשמיא ע"י הרב צבי גוטמן.

וזהו הדבר המראה את הקשר העמוק של העם היהודי לברית המילה, וזוהי מצוה שכמעט כל העם היהודי בישראל מקיים אותה . 97% מסורתיים/חילונים מקיימים ברית מילה.

וזהו הדבר שמסמל יותר מכל את הקשר בין העם היהודי לקב"ה.

מכון עליה

השאר תגובה

פינת 'הידעת!'

עדכונים חדשות והגיגים הלכתיים שלא כדאי לפספס, מעניין מאוד!
חדש באתר!
עדכונים נוספים
תמונה של כיתת לימוד
הידעת!
הרב רפאל שוורץ

מקצוע תורני

מקצוע תורני, במכללה חרדית , האפשרות לעבוד ולהישאר בתוך עולם ההלכה! לכל אברך שצועד את הפסיעות הראשונות בחיי הנישואין, עומדת מולו התמודדות להילחם ולשבת באוהלה

קרא עוד »
מילגת לימודים
הידעת!
הרב רפאל שוורץ

כמה מרוויח סופר סת"ם?

האם העבודה כסופר סת"ם כעבודה עיקרית כדאית ? האם כהכנסה צדדית ? הרב רפאל שוורץ עושה לכם סדר במספרים! לעבוד כסופר סת"ם הינה עבודה ייחודית

קרא עוד »
מעלין בקודש עם מכון עליה

רוצה לעלות בסולם ההצלחה ולהגיע לפרנסה בשפע ע"י מקצוע תורני מכובד? 

אנו מזמינים אותך לבית המדרש מהלכה למעשה!
'מכון עליה' המכון המוביל והמוכר בארץ ובעולם לעיסוק במקצועות קודש, מעל 20,000 בוגרים!

בחר במקצוע המתאים לך מתוך מגוון רחב של קורסים.

הקורסים הבאים נפתחים בקרוב
שריין מקום גם עבורך